Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Klebelsberg Központ szerint a tartozás kifizetetlen rezsiszámlákból származik, a kormány viszont azt állítja, hogy a fűtéshez szükséges anyagi forrásokat biztosították.
Az általános iskolákban 20, a középiskolákban és az állami egyetemeken 18 fok lehet - ezt a szabályozást rendelte el 2022-ben a kormány a spórolás érdekében. Most arról tájékoztattak, hogy nem lesz hasonló korlátozás, de a gyakorlat mást mutat.
Az általános iskolákban 20, a középiskolákban és az állami egyetemeken 18 fok lehet - ezt a szabályozást rendelte el 2022-ben a kormány a spórolás érdekében. Utánajártunk, idén tervezik-e hasonló szabályozások bevezetését.
Elmarad az idei őszi szünet, a tanárok és a diákok mindössze négy napot pihenhetnek október végén - ebből két nap hétvége, egy ünnepnap, egy pedig a már "ledolgozott" október 31-e. Jó néhány iskolában azonban a tanítás nélküli munkanapok átcsoportosításával mégis lesz őszi szünet.
A téli hónapokra egy másik iskolába költöztetnék át a Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum diákjait. A Debreciner információi szerint a Bethlent az Irinyi János Technikummal "vonnák össze", az olvasók viszont úgy tudják, hogy a tanulók októbertől a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum épületébe járnának, délelőtti/délutáni turnusban.
Augusztus közepén Facebook-oldalán indított adománygyűjtő kampányt az alapítványi fenntartású Rákospalotai Meixner Általános Iskola, miután kiderült, hogy a sokszorosára emelkedő rezsiköltséget nem tudják kigazdálkodni. Néhány hét alatt sokaktól érkezett kisebb-nagyobb felajánlás, de a szülők és a gyerekek is összefogtak. Volt olyan osztály, ahol közösen adták össze az egyik diák – a költségek emelkedése miatt 80 ezer forintra nőtt – tandíját.
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek.
Egyre több kommentet lehet találni a közösségi oldalakon és a fórumokon arról, hogy a fűtési szezon kezdetén az iskolák "biztosan" online oktatásra térnek át az energiaárak berobbanása miatt. Pedig iskolabezárásról egyelőre szó sincs, a Belügyminisztérium azt közölte, hogy az „európai energiaválság ellenére” normál tanévre készülnek. Az viszont egyértelmű: a szülők többsége tart attól, hogy ismét otthon tanulnak majd a diákok, a járvány miatt elrendelt online oktatás a többségben ugyanis nem hagyott kellemes emlékeket.
300 millió forint helyett 2,3 milliárd forint lehet a Waldorf-iskolák és -óvodák rezsije, ezt az összeget azonban saját erőből nem tudják kigazdálkodni.
Kérdőívet küldött a szülőknek az óbudai Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium igazgatója, hogy felmérjék, hányan tudnának hozzájárulni az iskola villany- és fűtésszámlájához.